Al nou camp de gespa artificial del CEM de la Mar Bella i amb la col·laboració del Consell de l'Esport Escolar de Barcelona, va tenir lloc el dissabte 17 de febrer la 3a jornada de la Lliga Escolar d'Ultimate 2017/18. Van participar 11 equips, en la seva majoria provenents del Vallès, dividits en 3 categories.

Els guanyadors van ser Flying Squirrels en categoria sub18, Institut Vallès Up! en categoria sub15 i CJ Balandrau Black en sub12. Els trofeus a l'esperit del joc foren per Institut Vallès Black i Institut Vallès Kokolocos, que compartiren el prem en sub18; Institut Vallès Up! a sub15 i Mas BoaDisc Red a sub12.

3

4

 

Resultats de la 3a jornada:

Categoria Sub18

Institut Vallès Black 6 - Institut Vallès Kokolocos 9
Institut Vallès Black 4 - Flying Squirrels 13
Institut Vallès Kokolocos 8 - Flying Squirrels 9

Classificació:

1. Flying Squirrels 2-0 +10
2. Institut Vallès Kokolocos 1-1 +2
3. Institut Vallès Black 0-2 -12

EDJ: Institut Vallès Black i Institut Vallès Kokolocos

Categoria Sub15

Gavina 8 - Institut Vallès 0
Flying Squirrels 3 - Institut Vallès Up! 8
Gavina 7 - Flying Squirrels 6
Institut Vallès 1 - Institut Vallès Up! 10
Gavina 3 - Institut Vallès Up! 7
Institut Vallès 1 - Flying Squirrels 9

Classificació:

1. Institut Vallès Up! 3-0 +18
2. Gavina 2-1 +5
3. Flying Squirrels 1-2 +2
4. Institut Vallès 0-3 -25

EDJ: Institut Vallès Up!

Categoria Sub12

CJ Balandrau Black 3 - Mas BoaDisc Red 3
CJ Balandrau White 3 - Mas BoaDisc Green 3
CJ Balandrau Black 3 - Mas BoaDisc Green 4
CJ Balandrau White 2 - Mas BoaDisc Red 1
CJ Balandrau Black 8 - CJ Balandrau White 1
Mas BoaDisc Red 4 - Mas BoaDisc Green 3

Classificació:

1. CJ Balandrau Black 1-1-1 +6
2. Mas BoaDisc Red 1-1-1 0
3. Mas BoaDisc Green 1-1-1 0
4. CJ Balandrau White 1-1-1 -6

EDJ: Mas BoaDisc Red

Mas BoaDisc Green CJ Balandrau White

CJ Balandrau Black, campions sub12 Mas BoaDisc Red, campions d'esperit del joc sub12

Institut Vallès Up!, campions sub15 Institut Vallès sub15

Flying Squirrels sub15 Gavina

 Institut Vallès Black Institut Vallès Kokolokos

Flying Squirrels, campions sub18

 Lliga Catalana Ultimate

Calendari

Sense events

Classificació Final Platja 2018

  • 1a Divisió

1. Sharks
2. Peixets Ocean
3. Bravas G
4. Disctèrics
5. Bravas Y
6. Salty
7. Mamadiadors
8. Esperit Black

  • 2a Divisió

1. Pink Powa
2. Peixets River
3. M&Ms
4. Red Squirrels
5. NeoSharks
6. Green Squirrels
7. Esperit White
8. Peixets Lake
9. Bravas R
10. Esperit Grey

Classificació Final Gespa 2019

  • Divisió

1. Sharks
2. Disctèrics
3. Peixets Ocean
4. Salty
5. Mamadiadors
6. Flying Squirrels Green
7. M&Ms
8. Pink Powa
9. Esperit Black
10. Peixets River
11. Mamadiadors
12. Bravas
13. Flying Squirrels Red
14. Tookadisc

Aquest lloc web utilitza galetes per tal de millorar la teva experiència. Suposem que hi estàs d'acord, però pots tancar ara la pàgina si ho desitges.