El dissabte 26 de maig es va disputar la 5a i darrera jornada de la Lliga Escolar d'Ultimate a la platja de Castelldefels. 10 equips van competir a les categories sub18, sub15 i sub12. La sorpresa de la jornada va ser l'Institut Miquel Crusafont de Sabadell que, debutant a la competició, va guanyar la categoria sub15. Flying Squirrels van dominar la categoria sub18, mentres que Kensington School es van imposar per millor diferència de punts a MasBoadisc en sub12.

La lliga escolar ha crescut en nombre d'equips participants i jornades i es presenta pel curs vinent amb un alicient extra: la classificació pel campionat del món escolar que se celebrarà a Le Mans.

20180526 120708

Aquest passat dissabte 7 d'abril va tenir lloc la 4a jornada de la Lliga Escolar a Palau-Solità i Plegamans, amb la presència de 9 equips (8 del Vallès i 1 del Barcelonès). La competició es va disputar, com ha estar norma en aquesta temporada, en 3 categories: sub18, sub 15 i sub 12. Els campions han estat, respectivament, Flying Squirrels S18, Flying Squirrels S15 i Mas BoaDisc Red. Els premis a l'Esperit del Joc han estat per INS Vallès Black, Flying Squirrels S15 i CJ Balandrau i Mas BoaDisc Green empatats a la categoria sub12.

Al nou camp de gespa artificial del CEM de la Mar Bella i amb la col·laboració del Consell de l'Esport Escolar de Barcelona, va tenir lloc el dissabte 17 de febrer la 3a jornada de la Lliga Escolar d'Ultimate 2017/18. Van participar 11 equips, en la seva majoria provenents del Vallès, dividits en 3 categories.

Els guanyadors van ser Flying Squirrels en categoria sub18, Institut Vallès Up! en categoria sub15 i CJ Balandrau Black en sub12. Els trofeus a l'esperit del joc foren per Institut Vallès Black i Institut Vallès Kokolocos, que compartiren el prem en sub18; Institut Vallès Up! a sub15 i Mas BoaDisc Red a sub12.

El dissabte 11 de març va tenir lloc la 2a jornada de la Lliga Escolar d'Ultimate al camp de gespa del CEM Mar Bella. Cal destacar el rècord de participants: 13 equips dividits en 9 a la categoria sub18 i 4 a la nova categoria sub14. Es va produir el debut de l'Institut Bernat Metge i el CJ Balandrau.

2a jornada

 Lliga Catalana Ultimate

Calendari

Sense events

Classificació Final Platja 2018

  • 1a Divisió

1. Sharks
2. Peixets Ocean
3. Bravas G
4. Disctèrics
5. Bravas Y
6. Salty
7. Mamadiadors
8. Esperit Black

  • 2a Divisió

1. Pink Powa
2. Peixets River
3. M&Ms
4. Red Squirrels
5. NeoSharks
6. Green Squirrels
7. Esperit White
8. Peixets Lake
9. Bravas R
10. Esperit Grey

Classificació Final Gespa 2019

  • Divisió

1. Sharks
2. Disctèrics
3. Peixets Ocean
4. Salty
5. Mamadiadors
6. Flying Squirrels Green
7. M&Ms
8. Pink Powa
9. Esperit Black
10. Peixets River
11. Mamadiadors
12. Bravas
13. Flying Squirrels Red
14. Tookadisc

Aquest lloc web utilitza galetes per tal de millorar la teva experiència. Suposem que hi estàs d'acord, però pots tancar ara la pàgina si ho desitges.